Відкриття інклюзивно-ресурсного центру у Кельменцях

Сьогодні, 31 серпня, напередодні Дня знань  відбулося урочисте відкриття комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Кельменецької районної ради, який створено з метою підтримки дітей з особливими освітніми потребами.

Із знаковою подією для Кельменеччини присутніх дітей, які відвідуватимуть центр для занять та їх батьків привітали  перший заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк, представник Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Оксана Гринюк, голова районної державної адміністрації Віталій Швець, голова районної ради Віктор Ілаш.

Яскравою та надзвичайно щирою літературно-хореографічною композицією «З любов’ю до дітей» вітали всіх присутніх вихованці дитячо-юнацького центру із ведучою Наталею Підковою, які вручили символічні долоньки дружби та співпраці дітям та гостям.

Після привітань поважних гостей директору інклюзивно-ресурсного центру Богдані Гречанюк було вручено «Золотий ключ до дитячих сердець» та для відкриття Центру. Найурочистішим моментом стала церемонія перерізання символічної стрічки, яку виконали майбутні вихованці закладу спільно із поважними гостями.

Протоієрей Олег, настоятель церкви Почаївської Ікони Божої Матері смт Кельменці благословив всіх дітей на навчання.

На завершення в небо діти випустили барвисті кульки дитячих мрій.

Далі усі присутні на урочистому відкритті мали змогу ознайомитися із облаштуванням кабінетів, а діти - ще й пригоститися різноманітними смаколиками.

У травні 2018 року Чернівецька  область долучилася до Всеукраїнського проекту благодійного фонду Марини Порошенко "Інклюзивна освіта - рівень свідомості нації», було підписано Меморандум про розвиток мережі інклюзивно-ресурсних центрів. Створення таких центрів – це результат спільної роботи держави та місцевої влади.

Комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Кельменецької районної ради утворено рішенням XVI сесії Кельменецької районної ради VII скликання від 22.06.2018 року. Затверджено його  Статут.

Для розміщення Центру в приміщенні Кельменецького районного дитячо-юнацького центру виділено 3 кабінети загальною площею 93 м. кв. Забезпечено архітектурну доступність для всіх дітей, проведено ремонт кабінетів.

З метою вчасного відкриття Центру та надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами в липні- серпні 2018 року здійснено всі необхідні заходи щодо створення Центру: зареєстровано в єдиному державному реєстрі фізичних та юридичних осіб, як юридичну особу; виготовлено печатку та штамп організації; розроблено фірмовий бланк, розроблено перспективний штатний розпис та кошторис діяльності центру на 2018 рік.

Згідно з штатним розписом у Центрі відкрито 5 посад педагогічних працівників: директор, вчитель – логопед, вчитель – дефектолог, вчитель лікувальної фізкультури, практичний психолог.

У 2018 році на облаштування Центру виділено 268,1 тис. грн., зокрема 200 тис. грн.  субвенція державного бюджету місцевим бюджетам, які спрямовано на придбання обладнання, 1,2 тис. грн. на оплату послуг (крім комунальних); 66,9 тис. грн. виділено з місцевого бюджету на закупівлю предметів, матеріалів та обладнання.

На заробітну плату працівникам Центру передбачено з освітньої субвенції 85 тис. грн., та з місцевого бюджету –9,5 тис. грн.