Робочий візит на Кельменеччину

Сьогодні з робочим візитом у Кельменецькому районі перебувала директор Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Палійчук Оксана Михайлівна.

Відповідно до програми поїздки Оксана Михайлівна провела зустріч з головою районної державної адміністрації Швецем Віталієм Михайловичем, головою Кельменецької районної ради Ілашом Віктором Миколайовичем та прийняла участь у нараді, на яку були запрошені сільські голови, керівники закладів освіти. У ході дискусії було окреслено ряд питань щодо імплементації освітньої реформи,  перспектив створення опорних закладів освіти в районі, підвищення якості надання освітніх послуг тощо.

При розгляді  ключових змін  щодо розрахунку формули освітньої субвенції на 2019 рік директор Департаменту  здійснила детальний аналіз мережі закладів освіти й зауважила, що в районі 70 класів, наповнюваність яких менше 10 учнів, а також 49 учнів навчаються на індивідуальній формі за демографічною ситуацією. Також звернула увагу на вартість утримання одного учня в закладах освіти району, що  перевищує визначений державою показник та рекомендувала детально аналізувати перспективну мережу закладів освіти та вивчати питання щодо можливого підвозу учнів з малочисельних шкіл.

Особливу увагу Оксана Михайлівна приділила добросовісному виконанню заходів щодо збереження життя і здоров’я дітей, щоденного моніторингу їх психологічного стану. А також звернулася до сільських голів щодо підтримки закладів освіти у забезпеченні первинними засобами протипожежного захисту та якісному водопостачанні.

У підсумку директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації подякувала керівництву району та управлінню освіти в особі начальника Любові Мартинюк за злагоджену роботу та створення умов для розвитку закладів освіти району.

Після наради здійснено особистий прийом громадян Кельменецького району.

У ході робочого візиту керівник освітньої галузі краю відвідала новостворений інклюзивно-ресурсний центр, Кельменецький районний дитячо-юнацький центр, Бабинську, Лівинецьку школи, Бернівський НВК, Бабинський заклад дошкільної освіти у яких ознайомилася зі створенням  нового освітнього середовища  у навчальних приміщеннях, матеріально-технічною та методичною базами та надала відповідні рекомендації.

«Заклади освіти Кельменеччини мене приємно вразили. Проведена велика робота щодо створення комфортних умов для того, щоб кожна дитина почувала себе у школі затишно і безпечно, а кожен клас відображав тих дітей, які у ньому навчаються.  Звичайно, є й над чим працювати: на сьогодні дуже важливо, щоб вчителі і батьки учнів відчули сутність і важливість змін у переході від освіти знання до освіти компетентності та до педагогіки партнерства», - зазначила Оксана Михайлівна.

Обговоривши проблемні питання з педагогічними колективами, керівниками закладів освіти, начальником управління освіти Любов'ю Мартинюк, визначено шляхи їх вирішення.